Trumpų nuotolių bėgimas.
Trumpų nuotolių bėgimas lengvojoje atletikoje užima pagrindinę vietą. Aukštas sportininkų, meistriškumas, greitumas nulemia beveik visų lengvosios atletikos rungčių, ypač estafečių, barjerinių bėgimų, vidutinių nuotolių, šuolių rezultatus. Antra vertus, kaip treniruotės priemonė, sprinto bėgimas padeda efektingai siekti rezultatų beveik visose sporto šakose.
Greitumas, kaip fizinė savybė, žmogaus amžiuje pasireiškia anksčiausiai, bet greičiausiai ir prarandamas. Kaip rodo statistiniai duomenys ir olimpinių žaidynių patirtis, sprinteriai pirmaujančiųjų gretose retai išsilaiko daugiau kaip trejus ketverius metus. Todėl ir kiekvienose olimpinėse žaidynėse greito bėgimo atstovai pasikeičia beveik visu 100 %.
Svarbiausias racionalios sprinto bėgimo technikos požymis lengvumas ir bėgimo judesių laisvumas, atliekamas plačia amplitude ir didžiausiu dažnumu.
Žemo starto technika
Trumpų nuotolių bėgimai pradedami iš žemo starto, nuo atramėlių. Ši padėtis sportininkui patogiausia, nes iš jos galima greitai pradėti bėgimo judesius. Atramėlės gali būti išdėstytos labai įvairiai. Vieni sportininkai priekinę atramėlę stato arti starto linijos, kiti - pastato šalia antrosios, o dar kiti atramėles išdėsto vienodais atstumais nuo starto linijos. Dažniausiai atramėlių išdėstymą nulemia sportininko ūgis, svoris, kojų ilgumas ir stiprumas, judesių reakcijos greitumas, rankų ir plaštakų jėga.